Co je CrossFit

CrossFit je tréninkový program, který má za cíl prostřednictvím neustále obměňovaných funkčních cviků prováděných při vysoké intenzitě všestranně rozvíjet fyzické schopnosti člověka.

Ale co to vlastně znamená?

Znamená to, že nebudeš dělat pořád dokola to samé, ale budeš naopak zkoušet a učit se nové věci. Znamená to, že se pěkně zapotíš a je jedno, jestli začínáš nebo už 20 let sportuješ. Znamená to, že se budeš cítit lépe, než ses kdy cítil, a zvládneš věci, o kterých sis myslel, že nikdy nedokážeš.

CrossFit je způsob života. Způsob života těch, pro které je zdraví na prvním místě.

Díky CrossFitu se zvýší úroveň tvojí fyzické zdatnosti, která se pak promítne ve sportu nebo každodenním životě. Už se nebudeš tolik zadýchávat při cestě do schodů, na hřišti budeš rychlejší a silnější než předtím, v práci tě přestanou bolet záda a hlava. Je to nejúčinější způsob, jak dosáhnout svých cílů, ať už chceš zhubnout, zpevnit postabu nebo se chceš prostě jen cítit dobře.

Nikdy necvičíš sám, ale vždy ve skupině a pod dohledem trenéra. Můžete se tak navzájem podporovat, hecovat a povzbudit se k lepším výkonům. Protože CrossFit není jen o tom jít si zacvičit. CrossFit je o komunitě, o skupině lidí, kteří tě znají, sdílí s tebou tvoje pocity, problémy a rádi ti pomohou.

Takže je CrossFit vhodný i pro mě?

Určitě. CrossFit je vhodný pro všechny, protože rozvíjí oblasti, které ke zdravému životu potřebujeme všichni – dostatečný rozsah pohybu, kardiorespirační vytrvalost, sílu atd. Tréninky cvičíme všichni pohromadě, nedělíme se na lepší a horší, na rychlejší a pomalejší. Stejný trénink spolu cvičí profesionální hokejista i mamka od rodiny, jen náročnost je každému upravena podle jeho schopností.

Chceš zjistit, co to CrossFit doopravdu je? Tak do toho pojď s námi.

Chci začít

Chceš ochutnat atmosféru tréninků a závodů? Koukni na videa z našich závodů z let 2013 a 2015:

[arve url=“https://www.youtube.com/embed/KtwBzSV1cmw“]

[arve url=“https://www.youtube.com/embed/jL7RaBeW5SY“]