JakZacitPohyb

Jak se začít pravidelně hýbat?

28. února 2023
František Hanovec

Novoroční předsevzetí má většina už pravděpodobně dávno za sebou. Nicméně i tak není nikdy pozdě začít. Všichni podvědomě víme, že bychom se měli hýbat – jít na delší procházku, zaběhat si nebo si jít někam zacvičit. Protože se díky tomu budeme cítit parádně. Jenže většina to neudělá.

Dvě největší překážky jsou:

1. nevím přesně, co bych chtěl dělat
2. začnu zítra

Co dělat

Upřímně cokoli. Pokud chodíš jen do práce, z práce a doma odpočíváš a nabíráš síly na další pracovní den, bude pro tebe bonusem i 30 minutová procházka.

Naše tělo je prostě určeno k pohybu. A jeho nedostatek nám strašně ubližuje. Proto je jakýkoli pohyb lepší než žádný pohyb.

Pokud by tě spíš lákalo nějaké cvičení, můžeš vybírat z celé škály možností – klasické fitko, kruháče, CrossFit, různé intervalové skupinové tréninky apod. Jako první bych vždycky doporučil dva kroky:

1. domluv si schůzku – tam se můžeš zeptat, jestli ti daný typ cvičení pomůže dosáhnout cíle, který máš. Zjistíš, jak to tam chodí, jak to tam vypadá a jestli se ti líbí atmosféra.
2. začni s osobním trenérem – aby s tebou prošel správnou techniku cviků, vybrali jste, co je pro tebe v tuhle chvíli vhodné a co ne. Případně jaké váhy na začátku zvolit.

Jak začít

Pomalu, postupně a s cílem vytrvat. Ale hlavně hned! Ne až od pondělí, až bude hezky nebo až si koupíš triko na cvičení. Začni hned teď.

Dneska je ten den, kdy můžeš udělat změnu, která ti výrazně změní život k lepšímu.

Tak si naplánuj procházku nebo se běž proběhnout. Anebo si vyhledej, kam chceš začít chodit cvičit a napiš nebo zavolej.

Pokud přemýšlíš, že začneš s CrossFitem, tak si domluv konzultaci, kde spolu všechno probereme. Je to první krok k tvému lepšímu já.

chci začít

<< Zpět na seznam článků