Jedno rozhodnutí pro šťastnější život

24. října 2022
František Hanovec

Je to fakt důležité, ale dost možná se ti to nebude líbit. Je to hrozně jednoduché, ale zároveň opravdu hodně těžké. Zabere to pár sekund a ušetří ti to hodiny času denně.

Odpoj se a zapoj se

Tak jdeme na to. Moje rada je: Vymaž si z telefonu sociální sítě a začni pravidelně cvičit, tancovat, … cokoli, co budeš dělat ve skupině dalších lidí.

Na sociálních sítích štěstí nenajdeme. Je to místo speciálně navržené, abychom dostali malou dávku dopaminu a cítili se dobře za každý lajk, komentář i za další zobrazenou fotku nebo tweet. To náš udrží u obrazovky déle. A taky nás to donutí vracet se znovu a znovu a trávit na nich co nejvíce času.

Sociální sítě mají svou roli – můžeme tam najít zajímavé informace, být v kontaktu se známými, inspirovat se. Pokud na nich ale trávíme moc času, mohou nám mnohem víc ublížit než posloužit.

Pro vhled do toho, jak sociální sítě fungují, vřele doporučuji dokument Social Dilemma.

Já osobně jsem bral jsem telefon do ruky každou volnou chvíli. Jako únik od nudy, ale i od úkolů, do kterých se mi nechtělo. Trávil jsem na sociálních sítích 60-90 minut denně. Ve výsledku jsem byl roztěkaný, nedokázal jsem se soustředit, telefon pořád v ruce a kazilo mi to osobní i pracovní život.

Odpoj se

Všechno smazat a být v klidu. To je nejlepší, ale dost možná nereálné řešení. Každý krok tímhle směrem ale pomůže. Tady jsou některé varianty:

Dobré řešení – na telefonu vypnout všechna upozornění ze sociálních sítí

Lepší řešení – kromě toho si uklidit aplikace někam daleko z hlavní obrazovky, přidat si na ně zámek a nastavit časové omezení na 10 minut denně

Nejlepší řešení – smazat aplikace z telefonu a používat je jen na počítači

Zapoj se

Najdi si jakoukoli (nejlépe fyzickou) aktivitu, která probíhá ve skupině. Jsme sociální, potřebujeme být mezi ostatními, mít pocit sounáležitosti, že někam patříme. Navíc můžeme navázat reálná přátelství, které nás naplní mnohem víc než virtuální „přátelé“ a sledující.

Fyzická aktivita je nejlepší, protože uděláš navíc něco pro svoje zdraví, odreaguješ se, bude ti to potom lépe myslet, budeš mít lepší paměť a díky vyplaveným endorfinům se budeš cítit skvěle.

Tahle celá změna není vůbec jednoduchá a vyžaduje velkou odvahu a odhodlání. Věř mi, že odměna na druhé straně ale stojí za to.

Udělej změnu

Konec nudného cvičení v posilovně.
Konec monotónního běhání.

Díky CrossFitu budeš mít super fyzičku, větší sílu i lepší postavu.

Přidej se k nám a začni s CrossFitem ještě dnes!

Chci začít
<< Zpět na seznam článků