Zbavme se stresu – Jak CrossFit ovlivňuje naše mentální zdraví

25. června 2018
František Hanovec

Dnešní uspěchaná doba s sebou nese spoustu negativních vlivů. Spěcháme, tak do sebe místo kvalitního jídla nacpeme, co je zrovna po ruce, málo spíme, jsme vystresovaní z práce, nemáme čas se pravidelně hýbat. Výsledkem je pak celá řada zdravotních problémů a komplikací, které nám život ještě více ztěžují.

Jedním z velkých, přitom velmi zřídka zmiňovaných benefitů pravidelného cvičení je vliv na hladinu pociťovaného stresu. 60ti minutová skupinová lekce přinese perfektní odreagování. Vzhledem k tomu, že CrossFitový trénink je koordinačně a kondičně náročnější než třeba běh, je potřeba se soustředit jen na něj, což umožní „vypnout“, potlačit všechny starosti a užít si nejlepší hodinu celého dne.

Odměnou zvýšené aktivity je vyplavení endorfinů, hormonů štěstí, které nám náladu ještě více zlepší a na svět se pak díváme úplně jinýma očima. Kromě toho se na tréninku setkáme s dalšími, podobně pozitivně naladěnými lidmi, kteří nám pomohou narušit stereotyp stresujícího dne a přijít na jiné myšlenky.

Chceš vyzkoušet, jak se budeš po tréninku cítit? Dej nám vědět a přijď CrossFit vyzkoušet na vlastní kůži!

    << Zpět na seznam článků