Jana Palacha 324, Pardubice

Co je CrossFit

CrossFit je tréninkový program, který má za cíl prostřednictvím neustále obměňovaných funkčních cviků prováděných při vysoké intenzitě všestranně rozvíjet fyzické schopnosti člověka.

Ale co to vlastně znamená?

Znamená to, že nebudeš dělat pořád dokola to samé, ale budeš naopak zkoušet a učit se nové věci. Taky že se pěkně zapotíš a je jedno, jestli začínáš nebo už 20 let sportuješ. A hlavně že se budeš cítit lépe, než ses kdy cítil, a zvládneš věci, o kterých sis myslel, že nikdy nedokážeš.

CrossFit je způsob života. Způsob života těch, pro které je zdraví na prvním místě.

Díky CrossFitu se zvýší úroveň tvojí fyzické zdatnosti, která se pak promítne ve sportu nebo v každodenním životě. Už se nebudeš tolik zadýchávat při cestě do schodů, na hřišti budeš rychlejší než předtím, v práci tě přestanou bolet záda a hlava. Je to nejúčinnější způsob, jak dosáhnout svých cílů, ať už chceš zhubnout, zpevnit postavu nebo se chceš prostě jen cítit dobře.

Chceš ochutnat atmosféru tréninků a závodů? Koukni na videa z našich závodů z let 2013 a 2015:

 

[arve url=“https://www.youtube.com/embed/KtwBzSV1cmw“]

[arve url=“https://www.youtube.com/embed/jL7RaBeW5SY“]

Nikdy necvičíš sám, ale vždy ve skupině a pod dohledem trenéra. Můžete se tak navzájem podporovat, hecovat a povzbudit se k lepším výkonům. Protože CrossFit není jen o tom jít si zacvičit. CrossFit je o komunitě, o skupině lidí, kteří tě znají, sdílí s tebou tvoje pocity, problémy a rádi ti pomohou.

Takže je CrossFit vhodný i pro mě?

Určitě. CrossFit je vhodný pro všechny, protože rozvíjí oblasti, které ke zdravému životu potřebujeme všichni – dostatečný rozsah pohybu, kardiorespirační vytrvalost, sílu atd. Tréninky cvičíme všichni pohromadě, nedělíme se na lepší a horší, na rychlejší a pomalejší. Stejný trénink spolu cvičí ten, co chodí na CrossFit 5 let, i ten, co zrovna začíná. Jen náročnost je každému upravena podle jeho kondičky a aktuálních schopností.

Chceš zjistit, co to CrossFit doopravdy je? Tak do toho pojď s námi.

Chci začít

15 tipů jak být fit

Návod s konkrétními tipy, jak být fit, vypadat lépe a udělat něco pro svoje zdraví

Řešení není složité. Stáhni si tenhle ebook a dozvíš se všechno, co potřebuješ vědět!

Chci poslat e-book