3+1 tip jaké vybavení si pořídit na cvičení

1. srpna 2022
František Hanovec

Za těch skoro 10 let, co cvičím, jsem si toho na cvičení koupil opravdu hodně – běžecké boty, CrossFitové boty, boty na vzpírání, bandáže na kolena, bandáže na zápěstí, švihadlo, trhačky, mozolníky, pásek a celou řadu dalších.

Něco z toho se mi osvědčilo a používám to docela pravidelně, většina je ale podle mě zbytečná.

3 kousky, které se podle mě ale určitě pro CrossFitový trénink vyplatí, jsou:

CrossFitové boty

Pokud to s CrossFitem (nebo vlastně jakýmkoli cvičením nebo sportem myslíš vážně), první do čeho bych doporučil zainvestovat, je vhodná obuv. Na jednu stranu je pravda, že odcvičit to můžeš v čemkoli. Ale CrossFitové boty ti dají stabilitu a oporu, kterou budeš potřebovat pro velkou spoustu cviků. Aktuálně je asi nejlepší vybírat nebo Nike Metcon a Reebok Nano.

Švihadlo

Všechno vybavení potřebné pro trénink máme v gymu samozřejmě k dispozici. Pořídit si svoje švihadlo je ale dobrá volba. Můžeš si vybrat typ, kterí ti bude přesně vyhovovat a nastavit si délku švihadla přesně na sebe. Se švihadlem se tak lépe sžiješ a půjde ti to s ním o dost lépe.

Bandáže na kolena

Neoprenové bandáže na kolena ti jednak poskytnou oporu pro náročnější cviky (Dřepy, vzpírání), ale zároveň můžou posloužit jako dodatečná vrstva pro pohodlí při angličákách nebo výpadech.

Bonusový tip: Kraťasy pro kluky a legíny pro holky

Na barvě nebo značce vůbec nezáleží. Důležité ale je, aby ti dobře seděly. Kraťasy je nejlepší vybrat nějaké s rozparkem (to oceníš hlavně u dřepů). A legíny tak, aby byly pohodlné, moc neprosvítaly a hlavně nepadaly.

Nic z toho ale na začátek potřeba není. Na to stačí odhodlání pustit se do toho a udělat první krok!

Udělej změnu

Konec nudného cvičení v posilovně.
Konec monotónního běhání.

Díky CrossFitu budeš mít super fyzičku, větší sílu i lepší postavu.

Přidej se k nám a začni s CrossFitem ještě dnes!

Chci začít
<< Zpět na seznam článků