cemuVenovatPozornost

Čemu věnovat pozornost, když chci být zdravý a fit

17. července 2023
František Hanovec

Řiká se, že zdraví máme jenom jedno.

Proto bychom o něj a tím pádem o sebe měli pečovat a věnovat úsilí a čas tomu, abychom byli fit.

Existuje 5 oblastí, kterým bychom měli věnovat velkou pozornost, protože přímo ovlivňují to, jak se nám žije – jestli jsme zdraví, jestli jsme fit, jak se cítíme (fyzicky i psychicky) a jestli jsme šťastní.

1. Zdravá strava

Dobré – mám na mysli zdravé, pestré a vyvážené – jídlo je palivo, které do sebe dostáváme. Ani formule nepojede rychle, pokud do ní nalijeme nekvalitní benzín. Stejně tak náš organismus nabude fungovat optimálně, pokud mu nedodáme dostatek kvalitních živin, které potřebuje.

2. Pravidelný pohyb

Naše tělo bylo stvořeno k pohybu. Jeho nedostatek nám hrozně škodí. Proto je potřeba se co nejvíc hýbat – hodně chodit, ideálně cvičit, abychom měli posílené posturální svalstvo a střed těla. Nedostatek svalové hmoty a naopak nadmíra tukové tkáně způsobí, že se necítíme dobře ve svém vlastním těle a hýbeme se ještě méně.

3. Spánek

7-9 hodin, které bychom v noci měli věnovat spánku, je pro nás nejen čas odpočinku, ale velmi důležitý proces celé řady dějů od paměti, vyrovnání se s negativními zkušenostmi apod. Pokud miliony let evoluce spánek nezkrátily, neměli bychom to dělat ani my.

4. Nastavení mysli

To, jak se díváme na svět a sami na sebe, nás ovlivňuje mnohem víc, než bychom si mysleli nebo byli ochotni připustit. Nejzákladnější změna myšlení a rozhodnutí, že máme všechno ve svých rukou, nám může změnit život.

5. Vztahy

Být krásný, fit a úspěšný bez blízkých, se kterými můžeme život sdílet, nám určitě nezaručí, že budeme spokojení. Proto mít zdravé, otevřené, upřímné a kvalitní vztahy se svými blízkými a přáteli je pro život extrémně důležité.

Těchto 5 oblastí ovlivňuje přímo nebo nepřímo jedna druhou a jako celek vytváří prostředí pro náš život. Podle toho, jak dobré a vyvážené jednotlivé oblasti jsou, se v životě cítíme fyzicky i psychicky.

Měli bychom proto pracovat na všech najednou, protože nedostatek byť jen v jedné z nich nás může negativně ovlivnit víc, než si myslíme.

Udělej změnu

Konec nudného cvičení v posilovně.
Konec monotónního běhání.

Díky CrossFitu budeš mít super fyzičku, větší sílu i lepší postavu.

Přidej se k nám a začni s CrossFitem ještě dnes!

Chci začít
<< Zpět na seznam článků