Kouzelná tabule a výsledky tréninků

7. listopadu 2017
František Hanovec

Napsaný trénink na tabuli (nebo zobrazený na velké televizi) a po skončení workoutu si zapsat výsledek do deníčku – zvyky, které najdeme v každém CrossFitovém gymu po celém světě. Jaký má ale tabule význam? Proč jsou pro nás výsledky důležité? A co pro nás vlastně znamenají?

Výsledek tréninku (váha, počet opakování apod.) může sloužit jako zdroj další motivace, jak v sobě najít ještě zbytky síly a udržet vysoké tempo i ke konci tréninku. Ale není to hlavní, co by nás mělo zajímat. Ačkoli prostředí skupinového tréninku je skvělý nástroj, jak se více hecnout a u cvičení sdílet svoje zážitky a emoce s ostatními, každý cvičíme hlavně sami pro sebe. A víc než porovnání s ostatními a jejich výsledky by nás měl zajímat náš osobní progres a naše výsledky.

Všichni určitě chápeme rozdíl mezi tréninkem a závodem – cílem tréninku je se zlepšit (technicky, silově, vytrvalostně, …) a závodu podat maximální výkon a získat co nejlepší výsledek.

A CrossFit je trénink pro život. Cvičíme pro to, abychom byli lepší, zdravější, nic nás nebolelo a cítili jsme se dobře. Proto potřebujeme trénovat, ne závodit.

Výsledek, kterého dosáhneme v tréninku, je informace hlavně pro nás samotné. Chceme si ho zapsat do tréninkového deníku, abychom mohli sledovat, jak se nám daří, co všechno jsme zvládli a jak se zlepšujeme. To jsou výsledky, které by nás měly zajímat nejvíc.

„Závod“ pro nás jsou jen testy, zejména benchmarkové workouty (Fran, Grace, Helen apod.), maximálky (max dřep, deadlift, …) a další. Tam zjišťujeme, jak hodně jsme se posunuli a v čem.

Proto berte jednotlivé tréninky jako TRÉNINK. Způsob jak se zlepšit. Ne ZÁVOD, ve kterém chcete porazit ty ostatní. A protože jde o trénink, tak myslete hlavně na správnou techniku. Protože jen to vám zajistí dlouhodobý progres bez zbytečných zranění.

Udělej změnu

Konec nudného cvičení v posilovně.
Konec monotónního běhání.

Díky CrossFitu budeš mít super fyzičku, větší sílu i lepší postavu.

Přidej se k nám a začni s CrossFitem ještě dnes!

Chci začít
<< Zpět na seznam článků