Krátký report CrossFit Challenge Pardubice – Hradec Králové

13. března 2019
František Hanovec

9.3.2019 náš gym hostil přátelské klání mezi CrossFit Pardubice a CrossFit Hradec Králové. Užili jsme si den plný cvičení, zábavy a následně i dobrého jídla a pití. Jak celý den probíhal? Jak klání dopadlo? Co bylo pro účastníky největším překvapením?

Cílem a hlavní myšlenkou celé CrossFit Challenge Pce / HK bylo potkat se s lidmi se stejnými koníčky a společně si zacvičit, prožít den a lépe se poznat. Zároveň mohla posloužit jako taková zkouška závodů pro ty, co normálně závodit nechtějí, jelikož workouty byly připraveny tak, aby je zvládl opravdu každý, kdo na CrossFit chodí. Nikdo se nemusel bát nezvládnutelných cviků či příliš náročných workoutů. Pro mnoho z našich členů to byla první „závodní“ zkušenost.

Jedinou podmínkou účasti bylo vytvořit tříčlenný tým ve složení jedna žena + dva muži. K účasti se nakonec odhodlalo 17 týmů. Vznikly i týmy složené ze členů z obou gymů. Některé týmy měly názvy vtipně laděné (například Dva a půl chlapa, Veni Vidi Vomiti, Happy t(h)ree friends, Asi jinej gang), některé měly za cíl svým názvem zastrašit (3x smrt, No excuse), několik týmů se odhodlalo ke společnému dress code (Méďa-Béďa-Pusík, Pekáč buchet) a našel se i tým, který se pojmenovat zapomněl (Někdo z HK).

Workouty zůstaly všem účastníkům utajeny až do poslední chvíle. Bylo jich celkem pět, byly hodně pestré a prověřily naše členy ve všech základních oblastech.

Workout č.1 – Maximálka

Když Hany jakožto hlavní organizátor a tvůrce workoutů u tabule týmům oznámil, že první workout bude maximálka, reakce byly různorodé. Odněkud se ozvalo tiché zanadávání, někomu naopak zasvítila očička. Všichni totiž očekávali, že se po nich bude chtít zvednout maximální váha na jedno opakování na nějaký pohyb s osou. Po chvilce napětí Hany doplnil, že se bude jednat o maximální počet striktních shybů.

Popis workoutu:
Maximum strict pull-ups
Muži klasicky, ženy s dopomocí černé odporové gumy
Výsledkem je součet všech opakování za celý tým

V prvním workoutu suverénně zvítězil tým Někdo z HK, jehož členové si na konto připsali krásných 55 shybů. Spousta závodníků udělala svůj první striktní shyb v životě.

Workout č.2 – Clean & Jerky

Cílem druhého workoutu bylo prověřit závodníky v práci s osou. Nešlo ani tak o váhu, ta byla poměrně lehká (40 kg pro kluky, 25 kg pro holky), ale spíše o to, jak jsou atleti schopni navázat jerk na clean a jak zvládají s osou efektivně rychle pracovat.

Popis workoutu:
7 Clean & Jerk
21 kol (7 kol každý)
Muži 40 kg, ženy 25 kg
Time cap 14 minut.

V tomto workoutu s půlminutovým náskokem na druhý tým s časem 5:56 zvítězil opět tým Někdo z HK.

Po druhém workoutu následovala hodinová obědová pauza, kdy většina z atletů dopřála svým prázdným žaludkům pořádný nášup. O chvíli později toho někteří litovali.

Workout č. 3 – Vajíčka

Mottem CrossFitu je „být připraven na vše“. Všichni trénujeme dvojšvihy. Se švihadlem se dá ale dělat spousta dalších super tríčků. Proč nezkusit vajíčka neboli přeskok švihadla s překřížením rukou?

Popis workoutu:
Maximum vajíček během 3 minut, skáče celý tým

Švihadlovými mástry se stal tým Pekáč buchet se 346 vajíčky. Za svůj výkon byli odměněni speciální cenou – Kinder vajíčkem. ☺

Workout č. 4 – Běž, házej, angličákuj

Do této chvíle byly všechny workouty krátké. Všichni napjatě očekávali, kdy a jestli vůbec přijde na řadu něco kondičního, delšího, dýchavého. Přišlo. V podobě běhu, házení medicinbalu na stěnu a angličáků s přeskokem přes paraletku.

Popis workoutu:
300m Run
20 WallBalls
10 Burpees Over Parallette
6 kol (2 kola každý)
Muži 9 kg, ženy 6 kg medicinbal
Time cap 20 minut.

Workout probíhal formou štafety, tzn. každý atlet odcvičil celá dvě kola a až poté předával štafetu dalšímu členovi. Běh venku byl pro všechny příjemným vítaným ochlazením. Alespoň ten první. Do druhého kola dali všichni závodníci opravdu vše a sledovali jsme opravdu skvělé výkony. V tomto WOD s náskokem pouhých osmi vteřin zvítězil tým Pekáč buchet.

Workout č. 5 – Hrazda, kettlebell a veslo

Pátý workout nebyl o nic méně náročný než ten předchozí. Na závěr týmy čekala pekelná kombinace v podobě přednosů na hrazdě, trhu s kettlebellem a veslování na veslařském trenažeru. V tomto workoutu bylo rozdělení počtu opakování na týmech a bylo tak možné i lehce taktizovat podle toho, jak komu který cvik jde.

Popis workoutu:
90 Toes to Bar
150 Kettlebell Snatch
135cal Row
150 Kettlebell Snatch
90 Toes to Bar
Muži 20 kg, ženy 12 kg Kettlebell
Time cap 24 minut.

Vzhledem k tomu, že workout byl poslední, týmy opravdu zabojovaly o každou vteřinu. Workout ovládl tým Někdo z HK, který stihl dobojovat v čase 17:47. Mnoho závodníků zvládlo v tomto WOD udělat své první toes to bary.

Závěr

Nebylo překvapením, že nejvyšší stupně vítězů obsadil tým Někdo z HK, který měl na svém kontě tři výhry. Na druhém místě se umístil tým Pekáč buchet. Na třetím místě skončil tým Happy t(h)ree friends.

Po závodě se v gymu konala afterparty, která se protáhla až do pozdních večerních hodin.
Děkujeme moc všem účastníkům za odvahu a skvělý den, věříme, že jste si challenge užili, gratulujeme k výsledkům, osobním překonáním a posunům a těšíme se na další podobné akce.

<< Zpět na seznam článků