Lucie Jiroutková – od aikida ke CrossFitu

26. září 2017
František Hanovec

Lucie je s námi prakticky od samého začátku a stala se nedílnou součástí odpoledních tréninků. Je radost s ní trénovat a vidět, jak se neustále zlepšuje a překonává. Když zrovna netrénuje, je vášnivá čtenářka a ještě vášnivěji hraje na společných akcích Dobble.

CrossFit jsem poprvé viděla na YouTube, kde jsem si našla nějaké video. Moc mě to zaujalo a chtěla jsem to zkusit, tak jsem hledala, kam bych mohla zajít, a našla jsem Pardubice nebo Hradec Králové. Ale protože v Hradci byly tréninky jen pozdě večer, tak jsem zvolila Pardubice. To bylo v červnu 2014.

Ještě předtím jsem asi čtvrt roku váhala, jestli vůbec začít. Zkoušela jsem si doma a v posilovně dřepy, kliky apod., protože jsem měla obavy. Teď zpětně už vím, že to bylo zbytečné, protože CrossFit je opravdu pro každého.

Nejdřív jsem se bála, že to nezvládnu, ale pak jsem přišla, zjistila jsem, že tady je parta normálních a fajn lidí a už jsem zůstala. Zpočátku jsem sice neudělala pořádně klik ani shyb, ale chtěla jsem to zvládnout a naučit se to, tak mě to motivovalo, abych trénovala a zdokonalovala se. Tréninky pro mě byly hodně náročné, ale o to víc jsem byla motivovaná se zlepšit. A to se vlastně nezměnilo, pořád je na čem pracovat a v čem se zlepšovat. To mě na CrossFitu baví. A taky ta parta. Je tu super kolektiv, díky kterému se na trénink pokaždé těším.

Díky CrossFitu jsem zjistila, co všechno můžu dokázat, když budu pořádně makat. To mi pak pomáhá třeba i při studiu (Lucie studuje Hodnocení a analýzu potravin na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice), protože vím, že když zvládnu trénink, můžu zvládnout i zkoušku (smích).

Když to jde, tak se snažím se trénovat čtyřikrát týdně, protože pro mě CrossFit není jen cvičení, ale stal se součástí mého životního stylu. Vyzkoušela jsem několik sportů nebo druhů cvičení – florbal, aerobik, zumbu, dokonce aikido, ale vždycky mě po čase přestaly bavit, protože tréninky byly pokaždé stejné nebo hodně podobné a nebavila mě rutina a stereotyp, to se mi na CrossFitu nestane, trénink je pokaždé jiný. Občas se tam objeví něco z gymnastiky, co zatím neumím nebo mi zas tolik nejde, takže vím, že je pořád v čem se zlepšovat. Díky CrossFitu se cítím dobře, mám dost energie, prostě se cítím fit.

<< Zpět na seznam článků