Michal_Beranek

Michal Beránek – největší postava CrossFit Pardubice

12. září 2017
František Hanovec

Doslova největší srdcař CrossFit Pardubice s velikostí nohy, na kterou se ani CrossFitová bota nedělá, je hlavním zdrojem dobré nálady a pro mnohé z nás velkým vzorem toho, čeho lze při silné vůli a odhodlání dosáhnout.

S CrossFitem jsem začal už v roce 2012. V té době CrossFit v Čechách tak nějak začínal a já se o něm dočetl někde v časopisu. Hned mě to zaujalo, protože to bylo něco jiného než jen obyčejné fitko, které mě nikdy nebavilo. A zanedlouho potom jsem se dozvěděl, že můj kamarád chodí cvičit do nového gymu v Pardubicích, tak jsem to šel vyzkoušet a už zůstal. Začátek si moc dobře pamatuju, protože hned druhý trénink byla Angie (100 shybů, 100 kliků, 100 sed-lehů a 100 dřepů). Dokončení mi trvalo snad 50 minut, byl jsem unavený, ale měl jsem radost, že jsem to zvládnul. Tak týden jsem ještě cítil nohy, ale užíval jsem si to, konečně jsem narazil na něco, co mě chytlo.

Když jsem začínal, tak jsem měl 135kg (a 2m výšky) a byl úplně bez fyzičky. Za těch 5 let jsem se dost změnil – šla mi nahoru obrovsky fyzička, shodil jsem přes 15kg, cítím se mnohem líp, jsem mobilnější, všechno se mi dělá jednodušeji a celkově jsem teď ve 40 letech v mnohem lepší kondici než před pěti, deseti lety. Hodně s tím souvisí i strava, kterou jsem v poslední době upravil. Omezil jsem pečivo i sladké a jím víc masa a hlavně zeleniny. Musím říct, že se tak cítím mnohem lépe, víc odpočatý a mám víc energie.

Podařilo se mi odstranit obavy ze stojky, v které jsem se dlouho necítil úplně dobře. Naučil jsem se shyby, doubleunders (dvojpřeskoky přes švihadlo), z toho mám velkou radost. A cítím, že mi CrossFit pomáhá i v ostatních sportovních aktivitách. Mimo prázdniny chodím s kamarády každou neděli na florbal, tam vnímám zlepšení kondičky asi nejvíc. Taky jsem zapojil jako doplněk plavání, abych měl trochu jiný pohyb a lépe regeneroval.

Na CrossFitu mě nejvíc baví kolektiv. Je tady super parta lidí, kteří se navzájem motivují a povzbuzují. Letos jsem ke čtyřicetinám dostal od kamarádů z CrossFitu speciální dárek, na který se budu fyzicky připravovat. Nechci zatím zveřejnit, o co přesně půjde, ale budu muset ještě máknout (smích).

Za mě CrossFit doporučuju každému a v každém věku!

<< Zpět na seznam článků