svaly

Svaly jsou základ. I pro holky

20. února 2023

Trochu kontroverzní nadpis, u kterého si jistě spousta z vás představila osvalené kulturisty. A pak možná i kulturistky. A řekli jste si, že to je hloupost a že takhle určitě vypadat nechcete.

Tak jsem to ani nemyslel. Mít svaly se nerovná být hned kulturista. Ale znamená to nebýt jen kost a kůže, případně s větší či menší vrstvou tuku.

Svaly jsou pro nás totiž důležité hned z několika důvodů:

1. Funkce těla

Svaly drží naše tělo pohromadě. Dost často jsou některé chronické bolesti způsobené tím, že máme oslabené určité svalové partie. To vede k dysbalanci, která se může projevit právě ve formě nějaké bolesti.
Kromě toho svaly zajišťují veškerý pohyb. Proto pokud chcete cvičit, běhat nebo jakkoli sportovat, větší objem svalů (do určité míry) vám pomůže hýbat se lépe.

2. Prevence zranění

Svaly zajišťují nejen pohyb, ale stabilitu jednotlivých kloubních spojení. Dostatečné osvalení pomáhá lépe udržet pozici kloubu, zejména ramene a kolene, a tím může snížit riziko jeho poranění. Podle studií je svalová atrofie (tedy pokles svalové hmoty) přímo spojená s vyšší bolestivostí kolen.

3. Podpora metabolismu

Více svalové hmoty vám také pomůže spálit více kalorií. Svaly zvyšují bazální metabolismus, tedy množství energie, které náš organismus spotřebuje „samo na sebe“. Kromě toho posilování svalů také pomáhá zvýšit hladinu testosteronu a růstového hormonu, oba přispívají ke zvýšení metabolismu.

4. Vizuální stránka

A v neposlední řadě svaly tvoří pevnou, hezkou, sportovní postavu, díky které se můžeme cítit dobře a mít radost sami ze sebe.

Neznamená to, že je potřeba mít obrovské svaly. Ale že ty 2-3kg svalů, které díky cvičení můžeme nabrat, nás sice na váze mohou překvapit, ale v zrcadle budou vypadat skvěle.

Udělej změnu

Konec nudného cvičení v posilovně.
Konec monotónního běhání.

Díky CrossFitu budeš mít super fyzičku, větší sílu i lepší postavu.

Přidej se k nám a začni s CrossFitem ještě dnes!

Chci začít
<< Zpět na seznam článků