Jak jsi narazila na CrossFit?
Začala jsem kvůli kolu, na kterém jezdím enduro závody, abych měla lepší kondičku. V roce 2022 jsem za sebou měla první sezonu závodů a pak jsem začala s CrossFitem. A musím říct, že dneska jsem úplně jinde, je to úplně něco jiného. Díky cvičení mám větší sílu, větší jistotu, že to kolo udržím. Je to fakt velký rozdíl. Jednak si závod potom užiju více, jezdím rychleji a můžu jezdit delší dobu.
Na CrossFit Pardubice jsem koukala už dva roky předtím než jsem začala, že bych mohla začít chodit. Ale říkala jsem si, že to asi nezvládnu, tak jsem chodila běhat. Pak přišel covid a pak jsem si řekla, že už něco musím udělat, tak jsem se přihlásila.

Jaký byl tvůj začátek s CrossFitem?
Udělat ten první krok bylo hrozně těžké. Jsem introvert, mám ráda klid a ticho a přijít do nového prostředí, kde nikoho neznáš, to bylo fakt náročný.
Nejtěžší je vydržet první měsíc dva, když ti to zatím nejde, nestíháš, seš vyřízenej a přijde ti, že kolem tebe jsou všichni nadupaný.
Teď s odstupem kdybych věděla, jak hodně mi to změní život, tak bych určitě začala o hodně dřív. Protože to vlastně přesně splnilo účel, proč jsem přišla. Na začátku jsem si teda plánovala, že budu chodit tak maximálně 2x týdně. A teď trénuju většinou 5x týdně a je to super.
První rok, dva jsem si nebrala moc váhy, protože jsem si nemyslela, že to zvládnu. Ale ten poslední rok jsem se do toho opřela, už se toho nebojím a musím říct, že od té doby jsem zaznamenala, že díky tomu mám mnohem větší progres.

Co tě na CrossFitu baví nejvíc?
Soutěž a porovnání sama se sebou. Jak jsem to zvládla minule a jak se zlepšuju. A ta motivace cvičení ve skupině, která tě pošťouchne, vyhecuje a díky tomu se cvičí o dost líp.
A cviky mě baví vlastně teď už asi všechny. Možná jen kromě thrusterů a angličáků. A vlastně mě hodně baví hrazda. Dřív jsem se bála osy, protože jsem si s ní nebyla jistá. Ale teď vidím, že to bylo zbytečné.

Nějaká zajímavost, co o tobě nikdo neví?
Mám fakt ráda přesný řád, třeba v práci to mám vždycky stejně:
7:20 přijdu, 7:30 čaj, 9:00 snídaně, 10:50 kafe, 13:30 kafe.
Stejně to pak mám i na tréninku nebo třeba na závodech na kole. Stejná snídaně, stejný rituál. A když je něco jinak, tak mě to úplně rozhodí 🙂